Kardinál Dominik Duka a ředitel BIS Michal Koudelka; Foto: BIS

Kardinál Dominik Duka a ředitel BIS Michal Koudelka; Foto: BIS

Domácí

BIZÁR: Kardinál Duka požehnal kontrarozvědce BIS

Kardinál Dominik Duka ve středu slavnostně požehnal Bezpečnostní informační službě (BIS) a jejímu praporu. Kontrarozvědka o tom informovala na svých webových stránkách (viz ZDE).

“Zvláštní boj proti zlu”

Duka požehnal příslušníkům BIS a jejímu praporu ve středu dopoledne. „Bože, prosíme, požehnej tento prapor, který se stal symbolem těch, kteří se rozhodli zvláštním způsobem nasadit se v boji se zlem a ve skrytosti sloužit své vlasti,“ uvedl podle kontrarozvědky. Všem příslušníkům tajné služby pak popřál, aby vytrvali ve službě zemi a obstáli ve všech zkouškách. Koudelka uvedl, že požehnání praporu je pro BIS prý symbolem víry ve společné sdílené hodnoty. „Je aktem žádajícím v duchu tisíciletých tradic ochranu pro naše důstojníky, kteří chrání ČR proti teroristům, aktivitám nepřátelských zpravodajských služeb, extremistům pravicovým i levicovým a mnoha dalším hrozbám,“ řekl.

Kontroverzní BIS

Ředitel BIS Michal Koudelka uvedl, že v setkání prý “vidí řadu symbolů” a jedním z nich je, že církvi údajně stejně jako tajné službě leží na srdci osud ČR.„Čelíme čas od času pokusům zastrašit nás, znevěrohodnit nás, ovlivnit naše postoje a rozhodnutí, leč marně,“ fabuloval Koudelka. Kontrarozvědku dlouhodobě kritizuje prezident Miloš Zeman, naposledy v květnu v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál BIS a další tajnou službu Úřad pro zahraniční styky a informace označil za naprosto zbytečné. Prezident také přes opakované návrhy odmítl jmenovat Koudelku do generálské hodnosti.

Rudolf Hruboň