Jiří Drahoš, Kurt Cobain; Foto: David Sedlecký, Rose Robin / Wikimedia Commons

Jiří Drahoš, Kurt Cobain; Foto: David Sedlecký, Rose Robin / Wikimedia Commons

Domácí

BIZÁR: Jiří Drahoš prozradil, co ho údajně spojuje s Kurtem Cobainem

Jiří Drahoš slaví své 70. narozeniny. U této příležitosti senátor prozradil, co ho údajně spojuje s bývalým frontmanem kultovní kapely Nirvana Kurtem Cobainem. A není to prý jenom den narození.

Útočí na něj trollové!

„S Kurtem Cobainem nesdílím jenom den narození, ale také postoj k mým ‘obdivovatelům’ z řad trollů: Raději budu nenáviděn za to, co jsem, než milován pro to co nejsem,” napsal Drahoš na své stránce na Facebooku:

S Kurtem Cobainem nesdílím jenom den narození, ale také postoj k mým "obdivovatelům" z řad trollů: Raději budu nenáviděn za to, co jsem, než milován pro to, co nejsem?.

Zveřejnil(a) Jiří Drahoš dne Středa 20. února 2019

Uživatelé se mu vysmáli

Uživatelé se však v komentářích takovému přirovnání senátora vysmáli. „Tak vzhledem k tomu, že nakonec spáchal sebevraždu, tak moc rád nebyl,” napsal např. Ralph Shepard. „Pane Drahoši, ač jsem vás volil, tak si upřímné nejsem jisty, kým jste? Chybí mi nějaká akce, ne jen líbivá slova. Nebo mi něco unika?” položil si otázku Jiri George Konecny. „Nechme si to ještě projít hlavou,” okomentoval David Prukner. „Náběh na vidle s takovou grácií se jen tak nevidí,” napsal Jan Bieber. „Dokonce máte i stejný postoj k sebevraždám, akorát jste zvolil tu politickou,” zavtipkoval Jiří Novotný.

Drahoš jako plastelína

Jiří Drahoš nechvalně proslul svou beznázorovostí a přizpůsobivostí k jakýmkoliv názorům, které mu mohou přinést politický prospěch. Už od doby jeho prezidentské kampaně před rokem se mu proto začalo neformálně říkat “plastelína”, kvůli tomu jak byl “tvárný” v rukou jeho okolí, které ho chtělo mermomocí instalovat na Pražský hrad. Drahoš se ve snaze zalíbit všem generacím neváhal prezentovat jako “sportovec” i “domácí kutil”, který umí dokonce stáhnout z kůže i králíka…

Neslýchané srovnání s Cobainem

Osobnosti Jiřího Drahoše a Kurta Cobaina jsou od sebe odlišné asi tak, jako voda a oheň. Drahoš se svou konzervativností, opportunismem a nevýrazností je pravým opakem Kurta Cobaina, který se stal symbolem svobody, nevázanosti a drsné upřímnosti bez ohledu na názory jeho okolí. Cobain by se musel “v hrobě obracet” pokud by se dozvěděl, kdo je tak drzý a nestoudný, že se s ním zkouší srovnávat.

Kurt Cobain (1967 — 1994) byl zpěvák a kytarista americké rockové skupiny Nirvana. Ve věku 27 let král žánru grunge spáchal sebevraždu. Stalo se tak v jeho domově v Seatllu, kde si prostřelil brokovnicí hlavu.

Rudolf Hruboň