Ivan Langer; Reprofoto: Český rozhlas Plus / YouTube.com

Ivan Langer; Reprofoto: Český rozhlas Plus / YouTube.com

Domácí

BIZÁR: “Íčko” podpořil Milion chvilek

Jeden z nejkontroverznějších politiků ODS Ivan Langer se v nedávném rozhovoru pro server Deník (viz ZDE) postavil na stranu spolku Milion chvilek pro demokracii a zkritizoval premiéra Andreje Babiše.

Milion chvilek prý dává naději

Ač je prý velmi opatrný v hodnocení různých demonstrací, zdá se mu, že konkrétně spolek Milion chvilek pro demokracii dává lidem v dnešní době nějakou naději do budoucnosti, kterou Babiš lidem prý krade: „Jsem velmi ostražitý vůči všem petičním akcím a říkal jsem si, že jsem demonstroval a stávkoval v listopadu 1989 naposledy. Nicméně tato iniciativa dává lidem sílu a naději, že ve svém vidění světa jinak než jako oligarchismus Andreje Babiše nejsou sami.”

V podsvětí měl přezdívku “Íčko”

Kdysi býval “korunním princem” ODS, dnes se drží v ústraní. Po spoustě skandálů spojených s pochybnými kontakty Langera na lidi z podsvětí (viz ZDE), kteří jej v policejních odposleších nazývali “Íčkem”, jeho kariéra ve vrcholné politice skončila v roce 2010, kdy ho při parlamentních volbách voliči “vykroužkovali”, když před Langrem dali přednost méně známým kandidátům. Přesto se letos Ivan Langer pokusil vrátit do aktivní politiky, když byl zvolen členem regionální rady občanských demokratů v Olomouckém kraji. I když bylo toto rozhodnutí celostátním vedením ODS následně zrušeno (kvůli “formální” chybě), touha Langera po moci zůstává, zejména po úspěchu jiného kontroverzního politika ODS Alexandra “PromoPro” Vondry, který se stal europoslancem.

Rudolf Hruboň