Domácí

VIDEO: Beáta Babišová vyzvala Slonkovou a Kubíka, aby ji a jejího syna už neobtěžovali

Matka Andreje Babiše mladšího Beáta Babišová ve vyjádření pro TV Nova odsoudila postup reportérů Seznamu (viz ZDE). Podle ní vedli sugestivní otázky tak, aby skandalizovali Babišovu rodinu. Dle svých slov požádala právníky o ochranu její rodiny. Zároveň vyzvala slušné novináře, aby nejednali tak jako Slonková s Kubíkem.

Nerespektovali její žádost

„Vážení, zdravím vás ze Švýcarska, jako matka cítím zásadní povinnost vyjádřit se ke skandálnímu útoku proti soukromí mého syna a mě,“ začala své vyjádření Beata Babišová. Navzdory tomu, že Slonkovou a Kubíka upozornila Babišová na to, že je její syn nemocný, dopustili se toho, že přišli a natáčeli ho s pomocí skryté kamery.

„Rozhovor sugestivními otázkami vedli tak, aby vyzněl v neprospěch Andreje Babiše staršího a skandalizaci naší rodiny. Jako matka nemocného syna tento postup novinářů Slonkové a Kubíka striktně odsuzuji a žádám všechny slušné novináře, aby se k této nehorázné kampani nepřipojovali. A dále neubližovali mým dětem a celé naší rodině,” uvedla Babišová.

Zaútočili na jejich soukromí

Beata Babišová dále doplnila, že Slonková s Kubíkem zaútočili na soukromí její i jejího syna. Oba podle Babišové nyní nemohou vycházet z domu. „Prosím novináře, aby respektovali naše soukromí, zdravotní stav našeho syna a dále nás neobtěžovali. Ještě zvlášť žádám paní Slonkovou a pana Kubíka, aby nás už neobtěžovali, protože s nimi mluvit nebudeme, děkuji,“ řekla Babišová.

Vyjádření Andreje Babiše

Ke své sobotní cestě do Švýcarska se vyjádřil na Facebooku i premiér. “Včera jsem byl navštívit svého syna Andreje a jeho mámu, abych si poslechl, jak prožívají poslední dny. Už pochopili, jak je novináři zneužili. Že se snaží zneužít mého nemocného syna a postavit ho proti mně,” napsal Babiš.

-rh-