Andrej Babiš, předseda hnutí ANO; Foto: Profil A. Babiše na sociální síti

Andrej Babiš, předseda hnutí ANO; Foto: Profil A. Babiše na sociální síti

Domácí

BABIŠ: Vláda není schopná řešit inflaci. Všechny nás čeká Fialova chudoba

Premiér Petr Fiala po čtvrt roce nicnedělání konečně došel k závěru, že nás všechny čeká Fialova chudoba. „Všichni trochu zchudneme, všichni budeme mít problémy,“ vyslal lidem další ze svých jasných signálů, uvádí Andrej Babiš ve svém komentáři pro server iDNES (viz ZDE).

Vládní politici nemají kontakt s realitou

“Panu premiérovi se dobře káže rodinám s dětmi, samoživitelkám či důchodcům o utahování opasků, když má plat přes čtvrt milionu měsíčně a k tomu veškerý servis od jídla přes bydlení až po auto s řidičem k cestám domů do Brna a zpět. Stejně jako paní Pekarová, která občanům vzkazuje, že už nebudou žít nad poměry. Co čekat od političky, podle níž se vláda nemá starat o lidi. Inflaci, kterou koalice svou nečinností vyšponovala do současné rekordní výše 13 procent, Fiala s Pekarovou se svými platy nepocítí. Ale bude ještě hůř. Inflace brzy podle odhadů ekonomů dosáhne 15 procent, možná i víc,” uvádí bývalý premiér.

ANO navrhlo 12 opatření proti chudobě

“Česko je sice šestou nejméně zadluženou zemí v EU, v tempu zadlužování je až na 14. místě a svým občanům plošnými opatřeními pomáhá 24 z 27 členských zemí EU…, ale premiér stále lže, že prý nemá peníze. Hnutí ANO navrhlo 12 opatření proti chudobě, která by významně pomohla občanům s drahotou (viz ZDE, pozn. red.). Vláda ale naše návrhy ignoruje a shazuje…. Zdroje přitom vláda má, stačí hledat. Z modernizačního fondu EU bude k dispozici 1 000 miliard, dalších skoro 1 000 miliard má ČR v evropských fondech na dalších sedm let. Připočtou-li se i dosud nevyčerpané zdroje z fondů EU, vyšší dividendy z ČEZ a dodatečné příjmy z rekordní inflace ve výši téměř 70 miliard, může mít vláda v příštích letech k dispozici až 2 260 miliard korun,” pokračuje předseda hnutí ANO.

Inflace jako skryté zvýšení daní

“Inflace je v podstatě daň, která má (pro vládu) tu výhodu, že ji nemusí viditelně odhlasovat poslanci ve Sněmovně. Když vám zaměstnavatel zvýší plat o 5 %, ale ceny kvůli inflaci vyrostly o 13 %, pak si za svoji mzdu toho reálně koupíte o 8 % méně a ještě za dražší zboží zaplatíte navíc na DPH. A tak do státní kasy proudí každý měsíc miliardy navíc. K lidem, z nichž je dnes už 16 % pod hranicí chudoby, se ty peníze určitě nedostaly. Inflační požár spaluje naši zemi a vinou nečinnosti vlády chudne celá společnost. Vláda nás z obří inflace zatáhne do obří ekonomické recese a Fialovu chudobu pocítí nejen lidé s nízkými příjmy, ale drtivě zasáhne i střední třídu,” uzavírá svůj komentář Andrej Babiš.

Zpracoval Rudolf Hruboň