Lada Largus; Foto: Sildream Valera N. Trubin / Wikimedia Commons

Lada Largus; Foto: Sildream Valera N. Trubin / Wikimedia Commons

Magazín

AUTO: Na Ukrajině začala výroba zkušebních sérií ruských automobilů Lada

Záporožský automobilový závod (ZAZ) na Ukrajině zahájil výrobu testovacích sérií ruských automobilů Lada v rámci auditu, uvedl mluvčí společnosti UkrAVTO Corporation Dmitrij Skljarenko v rozhovoru pro zpravodajský server 061.ua (viz ZDE).

Zatím se nejedná o sériovou výrobu

Podle něj prozatím nejde o sériovou výrobu. „Proces kontroly kvality a výroby jako takový pokračuje. Vyrobená auta budou dodána do prodejní sítě. Ale stejně jako dříve, prozatím neexistují žádné konečné dohody, které by nám umožnily informovat o zahájení výroby,“ uvedl Skljarenko, který dále vysvětlil, že audit v ZAZ provádí potenciální partneři, z nichž jeden je Renault, který zajišťuje výrobu zkušebních sérií aut.

Možná záchrana pro ZAZ

V továrně kromě zkušebních sérií vozů Lada Largus může začít výroba dvou dalších modelů Lada: Vesta a XRay. Záporožský automobilový závod byl kdysi největším výrobcem automobilů na Ukrajině s plnohodnotnou výrobou automobilů, komponentů, lisováním, svařováním, lakováním a montáží. Podnik je součástí korporace UkrAVTO, v posledních pěti letech ale prakticky nefunguje.

Rudolf Hruboň