Moderátor České televize Václav Moravec; Foto: Profil Václava Moravce na sociální síti

Moderátor České televize Václav Moravec; Foto: Profil Václava Moravce na sociální síti

Domácí

AROGANCE: Noví členové mediálních rad jsou podle Moravce “podržtašky”

Prominentní moderátor veřejnoprávní České televize Václav Moravec se v rozhovoru pro server Mediář arogantně vyjádřil o nových členech mediálních rad, kteří nejsou podle jeho představ (viz ZDE).

“Politické podržtašky”

V rozhovoru je neváhal označit za “Bezejmenné politické podržtašky v mediálních radách, které destruují instituce, jejichž značce mají sloužit.“ Aktuální spor o veřejnoprávní média podle něho prý vychází z toho, že politikům údajně chybí státní médium. „Povede to k naplnění konceptu Vladimíra Železného: televize a rozhlas ať mají maximálně pět procent diváků a posluchačů. Pak jim vezmeme i poplatky, protože proč si mají lidé platit něco, co nekonzumují?“ obává se paranoidně dalšího vývoje Moravec.

Chybí prý osobnosti

„Podívejte se, jak dnes vypadá Rada ČTK s celoživotními radními. Jestli je cílem politiků ukázat, že je zbytečná, zvolením profesionálního radního, který se zajímá pouze o cesťáky, se to povedlo. Je mně líto kolegů z ČTK, že některým radním musejí vydělávat na platy a cesťáky, pokračoval v rozhovoru Moravec. Naopak v prvních Radách podle něj prý seděly všeobecně vážené osobnosti, které za sebou něco měly. Jako příklad uvedl doktora Jiřího Grygara. Dnes je však Moravec přesvědčen, že bychom měli protestovat proti tomu, že „jsou veřejné instituce ničeny příchodem barbarů“.

“Kádrování České televize”

„V normální zemi by silnější občanská společnost řekla, co si tady dovoluje kádrovat televizní zaměstnance někdo, kdo má soukromou internetovou televizi, dělá propagační rozhovory politikům, kterým slibuje svůj hlas pro jejich stranu, a pracuje současně v Českém rozhlasu?“ poznamenal Moravec na adresu moderátora a člena Rady ČT Luboše Xavera Veselého. Tento případ však prý zároveň podle Moravce svědčí i o ochablosti Českého rozhlasu jako instituce, jejíž management zaměstnává Luboše Xavera Veselého, aby se sám udržel. „Dělá ústupky mocným,“ uzavřel Moravec bez jakýchkoliv důkazů.

Zpracoval Rudolf Hruboň