Předseda vlády Andrej Babiš (ANO); Foto: Profil A. Babiše na sociální síti

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO); Foto: Profil A. Babiše na sociální síti

Domácí

ANDREJ BABIŠ: Vydržme to!

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek v rozhovoru pro televizi CNN Prima News naznačil, že by se lidé v létě mohli dočkat dovolené v zahraničí. Jako už mnohokrát v minulosti občany vyzval, aby vydrželi s tím, že věří ve zlepšení situace.

Zůstávám optimistou

„Musíme společně zabrat, a v létě ta dovolená bude,” řekl ve čtvrtek v rozhovoru pro Prima CNN. Je podle něj nicméně třeba se zamyslet i nad tím, jaká byla situace loni v létě, kdy podle něj došlo k podcenění stavu při návratu lidí z dovolených. „Doufám, že většina bude naočkována, já jsem optimista,” dodal premiér, který se nechal naočkovat již loni koncem roku jako první člověk v celé ČR.

Soucítím s vámi

“Vím, že je to teď pro všechny těžké. I pro mé blízké, taky mi nadávají. A daleko těžší je to pro vás, kdo máte doma děti nebo jste osamělí. Soucítím s vámi,” uvedl dále na svém Twitterovém účtu.

Po Velikonocích bude jasněji

K dalšímu vývoji opatření Babiš řekl, že jasněji o dalších opatřeních by mohlo být po Velikonocích. Po zkušenostech z minulosti, kdy se očekávání nenaplnila, je Babiš stran rozvolňování a vývoje zdrženlivý „Po Velikonocích budeme schopni říct nějaká data, nějaké termíny, které i dodržíme,” vzkázal lidem k plánování letních dovolených.

Zpracoval Rudolf Hruboň