Andrej Babiš, předseda hnutí ANO; Foto: Profil A. Babiše na sociální síti

Andrej Babiš, předseda hnutí ANO; Foto: Profil A. Babiše na sociální síti

Domácí

ANDREJ BABIŠ: Na Česko se řítí krize nevídaných rozměrů

“Pohledem letních dovolených to tak sice nevypadá, ale na Česko se řítí krize nevídaných rozměrů. Energie, pohonné hmoty a potraviny dál rekordně zdražují, bydlení se stává nedosažitelným luxusem, inflace je utržená ze řetězu, platy stagnují a lidé rychle chudnou,” uvádí bývalý premiér Andrej Babiš ve svém komentáři na sociální síti (viz ZDE).

Platíme za energie skoro nejvíce v Evropě

“Všichni to řeší, až na premiéra Fialu a jeho ministry. Ve srovnání s kupní silou platí naši občané za elektřinu druhou nejvyšší cenu v celé EU. Zatímco v Česku stojí MWh 7500 Kč, Slováci za ni platí 1500 korun a Portugalci nebo Španělé dokonce tisícovku. To proto že jejich vlády, stejně jako naprostá většina dalších zemí EU, se o své občany starají. Také cena plynu je v ČR druhá nejvyšší v Evropě. Inflace 17,2 procenta je čtvrtá nejvyšší v Evropě,” pokračuje Andrej Babiš ve svém komentáři.

Fiala se rád fotí v Bruselu, o zemi se nestará

“Věčné výmluvy na Babiše už nikdo nebere vážně, dnešní stav je výhradně vizitkou Fialovy vlády. Člověk by čekal, že v takové situaci by kabinet zasedal několikrát týdně léto neléto, ale premiér a ostatní ministři jsou v podstatě neviditelní. Jedinou starostí pana Fialy je mít co nejvíc fotografií s politiky v Bruselu, co se děje doma, ho nezajímá. O ministrovi financí Stanjurovi člověk takřka neslyší, ministr vnitra Rakušan kvůli korupčním skandálům STAN raději zalezl a po ministryni pro vědu Langšádlové by se raději mělo vyhlásit celostátní pátrání,” uvádí dále bývalý premiér.

Česko narazilo do kry a rapidně nabírá vodu

“Když už jsou ministři iniciativní, tak je to tragédie. Taková ministryně životního prostředí Hubáčková za necelý měsíc pohnojila, co mohla. Souhlasila se zákazem spalovacích aut v roce 2035, s uvalením emisních povolenek na budovy a s přizváním ekologických aktivistů do stavebních řízení. Česko narazilo do kry a rapidně nabírá vodu. To vidí každý, kdo nežije ve své bublině, ale jezdí mezi lidi a baví se s nimi na náměstích. Premiér a ministři by to místo tančení na palubě měli také konečně zkusit,” uzavírá svůj komentář na sociální síti bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Zpracoval Rudolf Hruboň