Andrej Babiš ml.; Foto: profil A. Babiš ml. na sociální síti

Andrej Babiš ml.; Foto: profil A. Babiš ml. na sociální síti

Domácí

ANDREJ BABIŠ ML.: Žiji za honorář od Pavla Šafra, přiznal syn premiéra

Andrej Babiš mladší poskytl rozsáhlý rozhovor pro Deník N, ve kterém mimo jiné přiznal, že v současné době žije za honorář, který mu poskytuje šéfredaktor kontroverzního webu Forum24 Pavel Šafr. Má jít o honorář za jeho připravovanou knihu (viz ZDE).

Peníze od Šafra

Andrej Babiš ml., který žije trvale ve Švýcarsku se svou matkou, se přesunul nedávno do České republiky a za pomoci lidí z tzv. “pražské kavárny” se mu postupně podařilo obnovit zájem orgánů činných v trestním řízení o kauzy spojené s Čapím hnízdem a jeho údajným zavlečením na Krym. Nyní Andrej Babiš ml. bydlí v pronajatém bytě v Praze, o kterém se dozvěděl prý díky kamarádovi. Peníze v současné chvíli získává od šéfredaktora portálu Forum24 Pavla Šafra, který mu platí honorář za ještě nevydanou knihu. „Nájem platím já. Byl jsem na úsporách a teď už mám příjem, protože jsem začal spolupracovat na knize s panem Šafrem z Forum24,“ vysvětlil zdroj svých příjmů. „Dali mi honorář. Nemyslím si, že je to nestandardní, je to od pana Šafra velmi hezké. On věděl, že ty peníze potřebuji,“ tvrdí Babiš ml..

Pomáhá mu 30 lidí

Babiš ml. nicméně odmítá, že by s ním Šafr manipuloval. „Ani jeden z nás nemanipuluje druhého, ani jeden z nás druhého nevyužívá. To je nejdůležitější. My jsme se setkali v Ženevě, i s paní Hovorkovou (hlavní editorkou serveru Forum24, pozn. red.) a bylo to krásné setkání,“ uvedl. Dále uvedl, že do roku 2014 pracoval ve firmě Travel Service, kde létal jako pilot. Nicméně poté, co mu zjištěna diagnóza schizofrenie, je sehnat práci složité, obzvláště pro pilota. Měl ale k dispozici otcovu debetní kartu Visa, která mu částečně pokrývala životní náklady. Nyní ji už prý nepoužívá. V boji proti jeho otci mu pomáhá zhruba třicet lidí. Údajně nejde o lidi, kteří jsou spojeni s politikou. V minulosti mu mimo jiné pomáhali vést i Twitterový účet. Dále připustil, že setkání s Miroslavem Kalouskem a Pavlem Novotným mu pomohlo získat pozornost médií a následně i policie, kam šel vypovídat.

Zpracoval Rudolf Hruboň