Analytik Jaroslav Štefec; Foto: Profil J. Štefce na sociální síti

Analytik Jaroslav Štefec; Foto: Profil J. Štefce na sociální síti

Domácí

ANALYTIK: Tchaj-wan nám nezajistí ani čipy pro Škodovku, natož plyn

Vojenský analytik Jaroslav Štefec se ve svém příspěvku na sociální síti (viz ZDE) zamýšlí nad současnou situací u nás ve vztahu zejména k nastávajícím energetické krizi, která nás v nejbližších měsících čeká.

Blackout ukázal na špatný stav energetiky u nás

Štefec byl jedním ze statisíců obyvatel středních Čech postižených tento týden blackoutem (rozsáhlým výpadkem elektrického proudu), který v jeho případě trval až 29 hodin. Na základě toho konstatuje že “nám viditelně chybí nejen armáda, schopná bránit republiku, zdravotnictví, schopné zvládnout pandemii, nebo zemědělství, schopné zajistit dostatek potravin pro případ nouze. A dobře zásobené státní hmotné rezervy. Chybí nám toho daleko víc, třeba účelná a efektivní energetická politika. Nejspíš je načase začít se s veškerou vážností připravovat na dlouhé zimní ‚blackouty,‘ a možná i ‚gazouty‘. Než totiž začneš kopat do medvěda, ověř si, že máš kudy a kam utíkat. A Tchaj-wan nám nezajistí ani ‚pitomé‘ čipy pro Škodovku, natož plyn pro doplnění našich poloprázdných zásobníků. Bez ohledu na to, že my, občané, si víc než dobře platíme jednoho Tchajwance v čele podivné instituce, zvané Senát.”

Volby nás posunuly k větší státní nesvéprávnosti

Poté se Štefec vyjádřil k výsledkům parlamentních voleb. Podle jeho názoru jsou „zvnějšku řízeným pokusem o nevratné dotažení třicet let pečlivě připravované definitivní porážky jednotlivých zemí bývalého ‚východního bloku‘ a jejich (naší) přeměny v systém nesvéprávných exploatovaných kolonií. Jenom tentokrát nebude v čele konkrétní osoba, označitelná za ‚zloducha‘, kterou by bylo možné nenávidět. Velký bratr, skupina bez tváře a konkrétní osobnosti, čirá ideologie, navenek, pro ‚dav‘, představovaná pimprlaty, nazývanými ‚politici‘,“ poznamenal. Štefec vyjadřuje přesvědčení, že prakticky nikdo z nově zvolených politiků nemá představu o tom, jak řídit něco tak složitého, jako je stát. Bojím se, že tento způsob myšlení je partě politických hochštaplerů, kterým není stydno pokoušet se o likvidaci nemocného prezidenta republiky, nejen naprosto cizí, ale navíc i dokonale ukradený,“ uzavřel své vyjádření analytik.

Zpracoval Rudolf Hruboň