Napadená studentka Elisabetha; Foto: Repro France Bleu

Napadená studentka Elisabetha; Foto: Repro France Bleu

Zahraniční

Alsasko čelí nárůstu ÚTOKŮ NA ŽENY

Francouzský region Alsasko se v poslední době potýká s nárůstem útoků na ženy. Případ 22leté studentky Elisabethy, kterou tři muži napadli a zmlátili na ulici ve Štrasburku kvůli tomu, že měla příliš krátkou sukni, je pouhý vrchol ledovce. Uvádí se to v článku na serveru Novinky (viz ZDE).

Pouliční obtěžování je jako mor

„Vyrostla jsem ve Štrasburku a to, co se nyní děje, jsem ještě nezažila. Pouliční obtěžování je jako mor. Stalo se běžnou součástí každého dne,“ uvedla Elisabeth. Tu napadli minulý týden v pátek odpoledne tři muži. Vracela se právě z knihovny Malraux, když ji dva muži chytili a třetí ji začal mlátit do obličeje. Nelíbilo se jim, že má příliš krátkou sukni. Z incidentu vyvázla naštěstí jen s nateklým okem.

Vláda považuje incident za vážný a policie ho začala vyšetřovat. „Jde o velmi vážnou věc. Ve Francii musí být možné vyjít na ulici v tom, v čem chceme. Nemůžeme přijmout, aby byla ve Francii žena ohrožena nebo dokonce napadena či zbita za to, jak se oblékla,” řekl mluvčí Gabriel Attal.

Posilování islamismu ve Francii

Francie čelí v posledních letech přílivu uprchlíků a posilování islamistických tendencí (viz ZDE). Uvnitř velkých měst vznikají islámská ghetta, kde již neplatí francouzské právo, ale právo Šaría, které zapovídá vyzývavé oblékání žen na veřejnosti. Francouzská policie se bojí v těchto no-go zónách zasahovat kvůli nebezpečí hromadných útoků na policisty (viz ZDE). Oficiálně sice prezident Emmanuel Macron vyhlásil nedávno islamismu boj (viz ZDE), ale dosud přijatá opatření zatím neměla na situaci výraznější vliv.

Zpracoval Rudolf Hruboň