Bývalý prezidentský kandidát a senátor Pavel Fischer; Foto: Jindřich Nosek (NoJin), Wikimedia Commons

Bývalý prezidentský kandidát a senátor Pavel Fischer; Foto: Jindřich Nosek (NoJin), Wikimedia Commons

Domácí

AKTUÁLNĚ.CZ: Senátor Fischer měl vzít milion za práci, kterou neodvedl

Firma Pražská strojírna, ovládaná magistrátem hlavního města, chce zpět více než milion korun, které v minulosti vyplatila nynějšímu senátorovi a bývalému prezidentskému kandidátovi Pavlu Fischerovi. Tvrdí, že Fischer neodvedl poradenskou práci, jak se k tomu v roce 2016 smluvně zavázal. Uvádí se to v článku na serveru Aktuálně.cz (viz ZDE).

Fischer měl pomoci s expanzí do Francie

Nynější senátor, který byl v letech 2003 až 2010 českým velvyslancem ve Francii, měl městské strojírenské firmě, která se zabývá výrobou tramvajových výhybek a dalšího materiálu souvisejícího s kolejovou dopravou, pomoci s rozvojem byznysu na francouzském trhu. Poradenský kontrakt Fischer podepsal k 1. březnu 2016 s odměnou 110 tisíc korun měsíčně a náhradou cestovních výdajů. Strojírna tvrdí, že nedisponuje žádnou písemnou zprávou o situaci na francouzském trhu, kterou jí Fischer slíbil dodat. Současně nemá poznatky o tom, že by závěry z Fischerovy zprávy byly nějak využity.

Fischer odmítl kauzu komentovat

“Během své profesní kariéry jsem pracoval pro desítky klientů a svou práci jsem vždy odvedl. K žádným soudním sporům nikdy nedošlo. Nevidím důvod komentovat jednotlivé případy,” uvedl stroze Fischer.

Rudolf Hruboň