Aktivistka Jana Filipová; Foto: Repro Reflex.cz

Aktivistka Jana Filipová; Foto: Repro Reflex.cz

Domácí

AKTIVISTKA proti Babišovi zkrachovala. Viní z toho Babišovy podporovatele

Aktivistce bojující proti Andreji Babišovi ztroskotalo podnikání. Svůj koloniál U Jany v obci Koloveč, potýkající se s dlouhodobě likvidačními tržbami, byla nucena zcela uzavřít. Uvedla to v příspěvku na sociální síti.

Za vše může Babiš

Za neúspěšným podnikáním podle ní však prý nestojí špatný podnikatelský záměr, ale dlouhodobě z neúspěchů viní podporovatele Andreje Babiše„Koloniál zavřen,“ konstatuje Filipová ve vzkazu na svém profilu na sociální síti a táže se, co teď má dělat se zbytky zboží a vybavení. Hned však dodává, že se nevzdává a „bojuje dál na všech frontách“. Jednou z těchto „front“ zřejmě bude i bleší trh v Plzni, kde má o nadcházejícím víkendu působit.

Koloniál zavřen.? Co se zbytky zboží a vybavením??Najdete mne o víkendu na blešáku v Plzni.?Bojuji dál na všech frontách.?

Zveřejnil(a) Jana Filipová dne Pátek 3. července 2020

O tom, že je podnikání Filipové dosti nerentabilní, sama informovala již v loňském roce; koronavirová krize tak její konec zřejmě jen urychlila. Aktivistka tvrdí, že za jejím neúspěchem není špatný podnikatelský záměr, nýbrž Babišovi podporovatelé. „Když to řeknu úplně po pravdě a úplně natvrdo, tak jsem prostě skutečně narazila v plném rozsahu na mentalitu místních, … ten můj soud s Babišem mi místní lidé neodpustí,“ tvrdila v prosinci.

Češi jsou podle ní “debilové”

Kromě navážení se do obyvatel malého městyse jí zřejmě nepřidaly ani výroky z období počátku koronavirové krize, kdy Čechy nazvala „národem debilů“. „Konstatuji, že jsme fakt národ debilů!“ sdílela své pocity na sociální síti koncem února, kdy se Češi připravovali na příchod koronaviru rozměrnými nákupy. „My jsme skutečně stádo, naprosto neschopné vlastního rozumného uvažování, kterému stačí ukázat nějakého imaginárního bubáka a my zalezeme 10 metrů pod zem,“ zanalyzovala tehdy stav české společnosti Filipová.

Aktivistkou na plný úvazek

Aktivistku a demonstrantku “proslavila” žaloba na Andreje Babiše, v níž se ohradila proti jeho výroku vůči demonstrantům na srocení z předloňského 11. července, kdy poslanci rozhodovali, zda dají Babišově menšinové vládě důvěru. Babiš v reportáži následně uvedl, že protestující jsou „stále stejní lidi“ a že si neumí představit, že by někdo protestoval 16 hodin, takže „nějaká motivace tam bude“. Premiér podle ní svými vyjádřeními zasáhl do jejích práv. Po rozhodnutí okresního soudu v její prospěch se Babiš proti verdiktu odvolal s tím, že výroky nebyly způsobilé zasáhnout do práv Filipové a obecně nejsou dehonestující. Po úspěchu u soudu se Filipová stala známou tváří Milionu chvilek a často se objevuje jako jedna z hlavních účastnic akcí spolku.

Rudolf Hruboň