Aktivistka Jana Filipová; Foto: Repro Reflex.cz

Aktivistka Jana Filipová; Foto: Repro Reflex.cz

Domácí

AKTIVISTCE proti Babišovi se rozpadla rodina

Od kontroverzní aktivistky Jany Filipové (STAN), která se před časem stala známou vyhraným soudem nad Andrejem Babišem, se odvrátila rodina. Postěžovala si na to v rozhovoru pro portál Reflex (viz ZDE).

Zasvětila život boji proti Babišovi

Jana Filipová, členka hnutí Starostové a nezávislí a sympatizantka TOP09, se před časem rozhodla svůj život zasvětit boji proti Andreji Babišovi. Této “obyčejné ženě z lidu”, jak je líčena mainstreamovými médii, se s pomocí špičkového advokáta Aleše Rozehnala, kterého si běžný člověk nemůže z finančních důvodů dovolit, podařilo u prvoinstančního soudu vyhrát soud nad premiérem Andrejem Babišem, když přesvědčila soudkyni o tom, že tvrzení premiéra o tom, že demonstranti proti němu mohou být zaplacení, jí údajně způsobilo “velkou újmu”.

Dcera si chce nechat změnit jméno

Koho se jí ale přesvědčit evidentně nepodařilo, je její nejbližší rodina. Jedna dcera s ní vůbec nemluví a žádala, aby si změnila jméno, syn na sociální síti „lajkuje“ komentáře, které na ni útočí. Její otec jí posílá “dezinformační” řetězové e-maily, včetně toho, který ji obviňuje z toho, že je zaplacená. Jana Filipová říká, že snad děti jednou uznají, že měla pravdu, třeba nad hrobem. Zatím nelituje, stojí jí to prý za to, všechno by prý udělala znovu. Andrej Babiš podle ní lidi manipuluje a podvádí je. Nešťastná Filipová je taky přesvědčená, že lidé okolo premiéra prý nějak řídí útoky a trolly, kteří na ni útočí na sociálních sítích. Důkazy ale nemá.

Rudolf Hruboň